2 lutego 2018

# kaligrafia # różne

w świecie kaligrafii...


Ostatni tydzień był bardzo krótki  (minął ,,jak z bicza strzelił") i jednocześnie bardzo bogaty.  Spędziłam  go w niesamowitym miejscu - w Kompasie Edukacyjnym w Gdyni. Pod czujnym okiem Agnieszki Węgrowskiej i otoczone opieką gospodyni  Kompasu -Tatiany Szoty uczyłyśmy się pisać:) Udowodniono, że ręczne pisanie jest doskonałym treningiem dla mózgu. Mój mózg w tym tygodniu przebiegł maraton!


9 niesamowitych, pełnych ciekawości, kreatywności i radości kobiet z różnych krańców Polski  uczestniczyło w I edycji Kursu Kaligrafii dla nauczycieli. Kurs był przygotowany perfekcyjnie.


 W tak elitarnym gronie  zgłębiałyśmy historię pisma,  poznałyśmy różne kroje liter, pisałyśmy różnymi narzędziami. Dla mnie wszystko było nowe, ciekawe, ekscytujące.

 Dawno tyle  ręcznie nie pisałam, a wiem, ile jeszcze pracy przede mną, by osiągnąć jakiś podstawowy poziom w kaligrafii, ale bakcyl został zaszczepiony:) Jak piszę  - pokażę jak wytrenuję.
Polecam Kompas, polecam jego niesamowitą i kreatywną  gospodynię, polecam Agnieszkę ( Aga pisze). To był dobry i efektywny czas. 
Kompas organizuje też popołudniowe i sobotnie spotkania z kaligrafią, na które Aga dojeżdża z Poznania. Spróbujcie kaligrafii - warto!
Ps. Jeśli tu zajrzycie - Kasia, Agnieszka, Ula, Dorota, Mariola, Honorata. Ola i Dorota - dziękuję Wam za wspólnie spędzony czas, radość  i dobrą energię. Do zobaczenia!

6 komentarzy:

 1. W szkole organizowałam kiedyś konkursy pięknego pisania. Obok ogrodów i kuchni to jest to, co kocham w japońskiej tradycji. Pozdrowienia łączę.:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda niesamowicie, kaligrafa zawsze była na mojej liście - do nauczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzę, żeby kiedyś nauczyć się kaligrafii. :D Szkoda, że nie było zajęć w szkole z kaligrafii. :C

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna robota :) zazdroszcze wytrwałości i dążenia w szkoleniu się kaligrafii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś pięknego:) Właśnie przygotowuje się do rozpoczęcia nauki:) Mam nadzieję, że za jakiś czas osiągnę podobne efekty.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie motywacją do prowadzenia bloga. Dziekuję.

:)

:)

brązowy medal - Najlepsza praca roku 2011

brązowy medal - Najlepsza praca roku 2011
www.craftladies.org

Hobby, rękodzieło, nasza kreatywność

wyróżnienia