17 czerwca 2011

# blogowe zabawy # decu

brak zachwytu... / do moich obserwatorów...

17 czerwca 2011
Na jednej ze stron, tak teraz modnych, zakupów grupowych kupiłam Kurs Decoupage. Miałam nadzieję, że się czegoś  nauczę albo douczę. Ale nie jestem zachwycona i chyba nie poleciłabym go innym. Może i prowadząca chciała dobrze, ale wybitnie nie miała talentu do prowadzenia tego takich zajęć. Takie to było byle - jakie. Chociaż zajęcia prawie indywidualne - bo były, aż trzy uczestniczki.
Starałam sie bardzo, ale efekty też mizerne.
Praca nr1.
Kubek oklejony papierem ryżowym, bez lakieru. Prowadząca stwierdziła, że nie ma co go lakierować, bo i tak nie będzie do codziennego użytku.
Praca nr 2.
Deseczka, podkładka z położonym crakle i naklejonym elementem papieru pakowego, trochę też pomazałam brązową farbką dookoła obrazka. Dwa razy lakierowana, drugi raz polakierowałam bez pozwolenia. Ale jeszcze trzeba nad nią popracować.

 Praca nr 3.
Kiedy okazało się, że skończyłyśmy,  zajęcia miały być 4-godzinne, a minęły dwie, prowadząca wyciągnęła każdej po jajkowo - steropianowej obręczy, wydarła z papieru ryżowego po literce i powiedziała, że teraz panie przyklejcie i pocieniujcie  farbami to jajo. Efekt jaki jest - każdy widzi. Nie mam talentu do cieniowania. Jajo jest raz lakierowane, co przy chropawym steropianie nie daje żadnego efektu.

Jeszcze słowo podsumowania. Kobiety ( po lokalu kręciły się trzy) mają fajny pomysł, na stworzenie takiego artystyczno-twórczego miejsca. Miejsce też nie jest złe, materiały do pracy były, chęci uczestniczek też. Ale czegoś brak. A szkoda bo babki  dopiero zaczynają, a miny wychodzących z zajęć nie były najszęśliwsze. 


Kochani Moi Obserwatorzy!

W związku z tym, że mam już  Was pełną setkę, 
( właściwie obserwatorek, jak się zorientowałam),  
a niektóre  z Was sugerują uczczenie tego - tak też zrobię. 
Jedna z osób - wylosowany/a obserwator/ka mojego bloga - otrzyma nagrodę.
Jaką i kogo wylosowałam - dowiecie się w następnym poście.
                                                                  Serdecznie pozdrawiam Wszystkich obserwatorów 
                                                              i dziękuję za dotychczasowe wizyty u mnie.
                                                                                                          Beaśka
                                                             
10 komentarzy:

 1. Kochana z decu mówią, że trening czyni mistrza, wyjątkowo bardziej niż w innych dziedzinach. Wg mnie deseczka całkiem nieźle wyszła...co do reszty...hmmm, fotki kiepskie heheheh :)))
  Oj ciekawa jestem kogo też wylosowałaś z obserwatorów...a może mi się udało :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam się na decu nie znam ,nie wiem jak to sie robi, jeszcze nigdy nie próbowałam i dlatego mi się podoba :) no może to jajo troche mniej ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziwne te zajęcia, pokazała wam wszystkiego po trochu, a tak naprawdę niczego nie wyjaśniła do końca. Takie odniosłam wrażenie po przeczytaniu posta. Ale cóż, jak ktoś już zauważył, trening czyni mistrza, podstawy są, więc każda następna praca będzie lepsza. Kubek bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam się na decu nie znam, ale kubeczek bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 5. Generalnie to kubeczek nie wygląda źle. Ale wiem, że zdjęcia nie zawsze wszystko pokazują. Ja też chciałabym nauczyć się tej sztuki. Uwielbiam kolczyki decou. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. A kto był organizatorem tego mało szczęśliwego kursu? Warto podawać takich słabych organizatorów, żeby ostrzec innych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Może rzeczywiście warto podać to DECORE ATELIER KAWIARENKA SZYCIOWA. Tym bardziej, ze bez kuponu liczą sobie 160zł za te zajęcia. Całe szczęście, ze tyle nie zapłaciłam, bo bym się chyba pogryzła ze złości.

  OdpowiedzUsuń
 8. szkoda że kurs był mało pomocny...
  ale ja myślę ze sama sobie poradzisz w końcu z ta techniką :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No cóż, czasami wyzwania przerastają oczekiwania ,a zdarza się czasami ,że wybiegamy zbyt daleko z naszymi oczekiwaniami.

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem wygląda to dobrze ja zrobilam kiedys tylko taka butelkę w decu,ale i tak sie nie znam ,ale mi sie tam podoba:)pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie motywacją do prowadzenia bloga. Dziekuję.

:)

:)

brązowy medal - Najlepsza praca roku 2011

brązowy medal - Najlepsza praca roku 2011
www.craftladies.org

Hobby, rękodzieło, nasza kreatywność

wyróżnienia